Aktuality

Tatranci zbierajú ovocie

Región Vysoké Tatry zaznamenal v prvých troch mesiacoch tohto roka nárast počtu návštevníkov. Naše veľhory si prišlo vychutnať o takmer 14% návštevníkov viac ako v minulom roku. Napriek zimným mesiacom tak Tatranci pozbierali pomyselné ovocie svojej práce na poli cestovného ruchu. Pozitívny úvod roka predznamenal, žeby rok s trinástkou na konci mohol byť rekordným.

V prvom štvrťroku 2013 sa ubytovalo vo Vysokých Tatrách až 97 987 návštevníkov, čo predstavuje medziročný nárast takmer 14%. Počet prenocovaní narástol ešte o ďalšie percento naviac na 15%. „Pozitívny rastový trend je výsledkom našej systematickej práce zameranej na marketing regiónu, ale tiež na zatraktívňovanie samotnej ponuky Tatier“, povedala Lenka Maťašovská výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry. Tatranci veria, že tieto nárasty budú pokračovať aj v ďalších kvartáloch.

„Recept na návštevníkov nie je alchýmia, ale správne namiešaný produkt regiónu. Už roky sa vylepšuje v regióne infraštruktúra v podobe nových lanoviek, lepších zjazdoviek, kvalitných bezplatných parkovacích plôch, regionálnej dopravy, ale bokom nemôže stáť ani atraktívny program počas pobytu v Tatrách, či zvýhodnené pobytové balíky, ktoré kombinujú najdôležitejšie atrakcie regiónu. Výsledkom je potom tiež takmer 18% nárast tržieb z ubytovania,“ povedal Ján Mokoš, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Zdá sa, že tatranský recept na návštevnosť regiónu fungoval a mrazivé mesiace priviali správny vietor do plachiet. Tento sa tunajší podnikatelia v cestovnom ruchu chystajú po ďalšie mesiace minimálne udržať.

Návštevníci našich veľhôr ocenili najmä širokú ponuku služieb, ktorá sa nesústredila len na hlavnú atrakciu zimy, ktorou je lyžovanie. Relax ponúkajú početné wellness zariadenia, či aquapark, na zimnú turistiku lákajú výlety lanovkami, či atraktívne kulinárske zážitky na tradičných aj netradičných miestach a rozhodne tiež vysoká kvalita ponúkaných služieb v Tatrách.

Už čoskoro v Tatrách otvoria hlavnú letnú sezónu a dúfajú, že „ovocie“ leta bude ešte chutnejšie.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *