Aktuality

Tatranský Grand Hotel Kempinski oslavuje piate výročie

Takmer 160 tisíc hostí tridsiatich národností sa ubytovalo v Grand Hoteli Kempinski High Tatras za päť rokov odkedy ho 1. mája 2009 oficiálne otvorili. Najluxusnejší hotel v našich veľhorách získal za ten čas viaceré významné domáce aj zahraničné ocenenia. Najcennejším pre vedenie hotela je to, že takmer tretina hostí sa vracia pravidelne.

„Po náročnej a nákladnej rekonštrukcii sa podarilo hotel slávnostne otvoriť ako Kempinski v máji 2009. Za päť rokov sme mali tú česť hostiť veľmi veľa významných osobností, či už išlo o politickú sféru alebo o hudobné hviezdy,“ zhodnotila generálna manažérka hotela Kathrin Noll. Dodala, že významnou udalosťou, ktorá sa v hoteli konala bolo napríklad stretnutie prezidentov V4, či návšteva japonského princa Akishino s manželkou. Za päť rokov pripravil hotel pre svojich hostí viaceré koncerty, na ktorých vystúpili hviezdy českej a slovenskej hudobnej scény ako Lucie Bílá, Elán, či Karel Gott. Dvere majú v hoteli otvorené aj zástupcovia Teamu Slovakia. Špotovci ako Anastasia Kuzminova, Dominika Cibulková a Michal Martikán chodia do tatranského hotela relaxovať.

Súčasťou päťhviezdičkového hotela je aj jedno z najkrajších hotelových spa na Slovensku ZION SPA, ktoré má rozlohu 1300 metrov štvorcových. Grand Hotel Kempinski ponúka svojim hosťom okrem maximálneho luxusu a komfortu aj atraktívne výlety, vďaka ktorým môžu hoteloví hostia navštíviť nádherné miesta v tatranskej prírode, pozorovať typické tatranské zvieratá alebo si užiť krásny výhľad z Lomnického štítu.

Luxusný hotel pri Štrbskom plese sa pravidelne umiestňuje na prvých priečkach hodnotení slovenských hotelov Trend Top. Úspešná je aj hotelová reštaurácia Grand Restaurant s jej šéfkuchármi Tomášom Tejbusom a Jozefom Brezom a tiež someliér Matúš Hamara. Hotel bol zaradený medzi 100 top hotelov na svete v rámci hodnotenia Geo Saison 2013. Ako energeticky výnimočná budova získal Grand Hotel Kempinski High Tatras ocenenie Building Efficiency Award 2013.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *