Aktuality

Tatry majú ďalšie verejné klzisko

Najvyššie položené klzisko s výhľadom na neopakovateľnú panorámu Tatier otvorí na Štrbskom Plese v piatok 27. januára dopoludnia legendárny hokejový reprezentant, tréner a vyhľadávač mladých hokejových talentov Zdeno Cíger spolu s talentovanou mladou krasokorčuliarkou Lenkou Kolekovou. Klzisko s dĺžkou desať a šírkou pätnásť metrov je v nadmorskej výške 1350 metrov a pohodlne na ňom môže korčuľovať pätnásť osôb.

 "Nové klzisko bude ďalšou z atrakcií Vysokých Tatier. Ľadová plocha nie je umelo chladená, takže pre jej prevádzku sú potrebné teploty pod nulou. Verím, že zima bude dostatočne tuhá, ak budú dobré poveternostné podmienky, korčuľovať sa bude dať až do Veľkej noci," hovorí  Róbert Kukučka z Tatranského okrášľovacieho spolku, ktorý klzisko prevádzkuje.

Vstup na klzisko je zdarma. Pre  návštevníkov, ktorí by mali chuť si zakorčuľovať, ale nemajú so sebou potrebnú športovú výstroj tu je možnosť požičať si korčule za tri eurá na hodinu z požičovne Tatry Motion, každá ďalšia hodina požičovného stojí dve eurá. "

V roku 1925 boli Majstrovstvá Európy v ľadovom hokeji priamo na vodnej ploche Štrbského plesa. Do budúcna by sme chceli klzisko zväčšiť, aby spĺňalo parametre a mohli sa na ňom hrať zápasy. Toto je zatiaľ prvý krôčik," povedal Branislav Babík, predseda predstavenstva společnosti Best Hotel Properties, do portfólia ktorej patrí aj Grand Hotel Kempinski High Tatras, ktorý je garantom klziska.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *