Aktuality

Vysoké Tatry v roku 2011 s 10-percetným nárastom návštevnosti

Do Vysokých Tatier prišlo v roku 2011 takmer o 10% viac viacdňových návštevníkov ako v roku 2010. Priemerná dĺžka pobytu v porovnaní s celoslovenským priemerom je vyššia o 0, 4 dňa.

Vysoké Tatry zaznamenali v roku 2011 v porovnaní s rokom 2010 nárast počtu viacdňových návštevníkov o takmer 10%. Hlavným ukazovateľom, podľa ktorého sa hodnotí návštevnosť regiónu je počet prenocovaní a výška vybratej dane z ubytovania.

Mesto Vysoké Tatry zaznamenalo nárast v počte prenocovaní  9,54 % a v obci Štrba vybrali o 9,64 % viac na dani z ubytovania ako v roku 2010. „ Sú to pre nás veľmi pozitívne čísla. Aj to naznačuje, že ľudia sa do Vysokých Tatier opäť začínajú vracať a spoznávajú krásy, ktoré tieto naše slovenské veľhory ponúkajú.“ povedala výkonná riaditeľka oblastnej organizácie Región Vysoké Tatry.  Presné štatistické výsledky podľa mesiacov budú známe až v mesiaci marec. Priemerná dĺžka pobytu sa z roka na rok posúva vyššie. V roku 2010 to bolo 3,4 dňa a v roku 2011 už 3,5 dňa. Momentálne ľudia prichádzajú na tzv.predĺžené víkendy. Táto skutočnosť sa odzrkadľuje aj v celkovej priemernej dĺžke pobytu. Celoslovenský priemer je 3,1 dňa.

„Pre návštevníkom musíme pripraviť cenovo výhodné pobytové balíky a poskytnúť mu možnosti ako tráviť voľný čas nielen počas dňa ale aj večer. Zamerať sa na zážitky a hlavne docieliť, aby od nás odchádzali hostia s úsmevom na tvári a chceli sa vrátiť opäť.“ dodala Maťašovská

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *