Aktuality

Tatry opäť v Bratislave

Tatry dnes prišli do Bratislavy a s nimi aj pravý tatranský Mikuláš. Okrem sladkostí priniesol Mikuláš do hlavného mesta aj „Rupicapra“, „Ursus“ či „Lutra“. Deti v obchodnom centre Eurovea čakajú od piatka do nedele sladučké odmeny, pestrý program s tatranskými zvieratkami i zábavný animačný program. Určite zaujme aj výstava fotografií, historických lyží i mnoho iného. Originálny Mikuláš s tatranskými zvieratkami zaujme celé rodiny.

Deti milujú sladkosti aj predvianočnú atmosféru s množstvom žiarivých svetielok. To čo tým bratislavským momentálne chýba je sneh a to sa rozhodli Tatranci napraviť a priniesli ho do hlavného mesta. Naviac však pre deti pribalili aj zvieratká – preparované vypchaté zvery priamo z tatranského múzea. V Bratislave je tak zaručene jediný Mikuláš, ktorý okrem sladkostí deti učí. Vďaka preparátom z múzea tatranského národného parku deti zistia, čo nájdu pod názvom rupicapra, ursus aj lutra. Šesť preparátov typických tatranských zvieratiek bude možné obdivovať – pôjde o kamzíky, medveďa, krkavca, vydru, či líšku. Mikuláš po tatransky ponúka atraktívny program pre celé rodiny.

„V Tatrách sa nám rozbehla nová sezóna a na zjazdovkách sa už lyžuje. Rozhodli sme sa trošku zimnej, snehovej atmosféry priniesť aj do Bratislavy a potešiť najmä deti. Okrem Mikuláša prišiel aj Yetti a maco Štrbko. Čo však deti najviac zaujme sú preparované zvieratá známe z našich veľhôr. Na svoje si tu určite príde každý. Okrem iného sa hráme aj s chuťovými pohárikmi návštevníkov, pootvorili sme dvere k histórii lyžovania vďaka originálnej výstave a prišiel aj známy chatár Peter Petras z Rainerovej chaty, ktorá oslavuje svoju stopäťdesiatročnicu,“ povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Hory už pokryl sneh a tatranská príroda sa uložila na zimný spánok, to sa však netýka života v strediskách cestovného ruchu, tie vstúpili do zimnej sezóny plnej noviniek. Nielen o novinkách sa dozvie každý kto navštívi mikulášsky program, ktorý začal dnes v bratislavskom nákupnom centre na nábreží Dunaja a bude pokračovať aj cez víkend.

Na podujatí je aj Peter Petras. Ten pred rokmi zachránil Rainerovu chatu pred úplným zdevastovaním a z najstaršej vysokotatranskej chaty urobil miesto, ktoré sa neobchádza. Chata oslávila už 150 rokov. Všetky maškrtné jazýčky potešia počas troch dní originálne tatranské dobroty a tatranskí remeselníci predstavujú krásne šperky, ručne robené sviečky aj sladké medovníky. Skrátka neobíde nik, tatranský Mikuláš teší aj dospelých, ktorí si zasúťažia o atraktívne pobyty.

Každý kto sa teší na zimnú sezónu v Tatrách a chce sa dozvedieť čo najviac by rozhodne nemal obísť Mikuláša v Eurovei.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *