Aktuality

TATRY V POHYBE sa dávajú do pohybu

V sobotu 17. januára Tatranci odštartujú prvé z plánovaných športových podujatí projektu TATRY V POHYBE 2015 bežeckými pretekami KARPATIA RUN. Beh je určený pre profesionálov, ako i pre nadšencov tohto športu. Dĺžka trate je 7 km a povedie z Tatranskej Lesnej do Starého Smokovca a späť. Okrem behu sa môžu účastníci otestovať v pretekoch v Nordic Walking. Pretekárom budú v prípade potreby zapožičané špeciálne palice.

TATRY V POHYBE 2015 ponúknu počas celého roka návštevníkom pestrú paletu športových podujatí v behu, Nordic Walkingu, cyklistike, golfe, skialpinizme, v bežeckom lyžovaní.

„Spojili sme aktívne tatranské športové kluby a organizácie a vznikol nádherný nový projekt TATRY V POHYBE 2015. Máme záujem vrátiť Tatrám status zážitkovej a športovej destinácie.

Historicky sú Vysoké Tatry nielen miestom kúpeľným, ale aj športovým. Organizovalo sa tu množstvo významných medzinárodných podujatí, v ktorých organizácii by sme preto radi pokračovali. Akcie budú prístupné všetkým, bez ohľadu na vek a na stupeň výkonnosti a profesionality.“ približuje hlavnú myšlienku projektu Lucia Dubielová, riaditeľka ZCR Vysoké Tatry.

Hlavným cieľom projektu TATRY V POHYBE je zatraktívniť ponuku aktivít vo Vysokých Tatrách, rozšíriť zážitkovú formu pobytov a dovoleniek a v neposlednom rade aj podpora zdravého životného štýlu. Ďalším benefitom je vybudovanie centrálneho informačného portálu pre športové podujatia a virtuálne preteky. Návštevníci sa tak ľahko dostanú k viac ako 100 km označeným tratiam ich obľúbených outdoorových športov.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *