Aktuality

Svetová Zimná Univerziáda 2015 – Štrbské Pleso

Tatranský región a Slovensko môže byť hrdé na to, že na Štrbskom plese vo Vysokých Tatrách sa po rokoch 1987 a 1999 už tretíkrát v histórii uskutoční Svetová zimná univerziáda. Hlavnou hostiteľskou krajinou 27. Svetovej zimnej univerziády 2015 je Španielsko – Granada a Slovensko – Štrbské Pleso a Osrblie. Na území Slovenskej republiky budú organizované súťaže v bežeckom lyžovaní, severskej kombinácii a v skokoch na lyžiach na Štrbskom Plese a v biatlone v Osrblí. Hlavným mediálnym partnerom FISU a aj celého podujatia je Eurosport. Termín konania súťaží na Slovensku je 24. 1. 2015 – 1. 2. 2015.

Predpokladá sa účasť takmer 800 športovcov s trénermi, servisnými pracovníkmi a ďalšími členmi výpravy. Svetová Zimná Univerziáda (SZU), ktorú organizuje Medzinárodná federácia univerzitného športu (FISU), je druhým najväčším športovým podujatím po zimných olympijských hrách. Organizuje sa v dvojročných intervaloch v rôznych krajinách sveta.

Tatranské a podtatranské mestá a obce a organizácie pôsobiace v cestovnom ruchu sa rozhodli zatraktívniť ponuku Tatranského regiónu, vytvorili Regionálny organizačný výbor pre sprievodné podujatia Zimnej Univerziády a pripravili v spolupráci so Slovenskou agentúrou cestovného ruchu spoločnú prezentáciu a sprievodné aktivity priamo na Štrbskom Plese i v širšom regióne. Na ceste pred areálom FIS, kde sa budú konať súťaže, bude počas konania podujatia pre návštevníkov k dispozícii spoločný stánok s možnosťou získať aktuálne informácie o regióne.

Účasť na športových súťažiach spríjemnia podporné podujatia počas ktorých mestá a obce v Tatranskom regióne predstavia svoje tradície v oblasti remesiel, folklóru a umožnia návštevníkom Zimnej Univerziády sa dotknúť aj histórie, športu a kultúry v regióne formou rôznych sprievodných podujatí.

Počas Univerziády Prešovský samosprávny kraj a mestá a obce zorganizujú návštevy žiakov stredných a základných škôl, aby mali možnosť zažiť jedinečný zážitok významného športové medzinárodného podujatia a zároveň sa dozvedieť viacej o atraktivitách celého regiónu. Pre návštevníkov Štrbského plesa budú pripravené aj drobné športové súťaže ako Tatranský karling, Golf Disc a iné.

Propagáciu silnej kultúrnej identity a bohatstva regiónu umocní sprievodný program a vystúpenia telies tradičnej ľudovej kultúry pred oficiálnymi dennými medailovými ceremoniálmi, ktoré sa budú vysielať do celého sveta.
Aktuálne programové ponuky v regióne budú k dispozícii na stánku Tatranského regiónu, kde návštevníci získajú informácie o ponuke celého regiónu s tipmi na výlety.

Priamo vo Vysokých Tatrách sa okrem ďalších podujatí uskutoční na Hrebienku aj mimoriadne atraktívne podujatie Tatry Ice Master.

Tatranský región pozýva všetkých obyvateľov Slovenska, aby prišli podporiť športovcov a zároveň si užili jedinečnú prírodu, kultúru a ďalšie atraktivity celého regiónu.

Ďalšie informácie nájdete v kalendári podujatí – Svetová Zimná Univerziáda 2015 – program a posilnené dopravné spoje.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *