Aktuality

The Times odporúčajú lyžovačku vo Vysokých Tatrách

Prestížny britský denník The Times zverejnil pred začiatkom lyžiarskej sezóny 2014/2015 celosvetový prehľad 50 najlepších lyžiarskych stredísk. Nechýbajú v ňom ani Vysoké Tatry.

Slovenské veľhory sa tak dostali do vyberanej spoločnosti lyžiarskych stredísk v Rakúsku, Švajčiarsku, Kanade či vo Francúzsku. Prednosťou Vysokých Tatier je podľa The Times ich výhodná cenová dostupnosť pre britských lyžiarov. Denník uvádza, že Vysoké Tatry ponúkajú zjazdovky vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých. Ako zaujímavú možnosť odporúča návštevu Vysokých Tatier v rámci predĺženého víkendu na tri noci. Britskí turisti zaplatia za takúto lyžovačku vrátane letenky, transferov, polpenzie a 3-dňového skipasu cenu už od 500 libier.

„Vysoké Tatry sa pred aktuálnou zimnou sezónou sa zamerali na zvýšenie kvality služieb ako aj na úpravu niektorých zjazdoviek. Na lyžiarov čaká v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso 24 km zjazdoviek a 60 km bežeckých tratí. Komplexný zážitok dopĺňa bohatý spoločenský program a relax v popradskom akvaparku. Potenciál Vysokých Tatier na britskom trhu zvyšuje aj nové letecké spojenie medzi letiskami Londýn Luton a Poprad-Tatry. Vďaka tomu môže počas nadchádzajúcej zimnej sezóny pohodlne prísť na Slovensko viac návštevníkov z Veľkej Británie. Okrem kvalitnej lyžovačky bude hlavným lákadlom zimná Univerziáda, ktorá od 24. 1. do 1. 2. 2015 privíta športovcov a divákov aj na Štrbskom Plese a v Osrblí,“ povedala Marta Kučerová, generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.
Pôvodný text nájdete tu.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *