Kasprov vrch

Kondičná náročnosť:Ťažká
Technická náročnosť:Ľahká
Túra vhodná pre kočík:nie
Obdobie:letná
Najvyššia dosiahnutá nadmorská výška:1 985 m n.m.
Trvanie:celodenná, ↑↓ celkom 10:30 hod.
Dĺžka trasy:↑ 16,9 km, ↓ 16,9 km
Prevýšenie:↑ 1 040 m, ↓ 1 040 m
Túra pre deti od:12 rokov
Kasprov vrch - informácie o túre

Súvisiace miesto:

Súvisiaca dolina: Tichá dolina


Nezabudnite na poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby!

Podbanské (950 m n.m.) – rázcestie pod Tomanovou (1 164 m n.m.) – rázcestie pod Kasprovým (1 265 m n.m.) – Suché sedlo (1 955 m n.m.) – Kasprov vrch (1 985 m n.m.)
naspäť: tá istá trasa

Z parkoviska na Podbanskom smerujeme asfaltovou cestou smerom k hotelu Permon a hneď v prvej zákrute odbočíme dreveným mostíkom na druhý breh Belej, resp. Tichého potoka.

Opäť asfaltovou cestou žlto značeným turistickým chodníkom prechádzame dnom doliny vo veľmi miernom stúpaní až po rázcestie pri Liptovskom košiari 3:30 hod. Zdolanie prevýšenia, ktoré absolvujete za pol hodiny zo Starého Smokovca na Hrebienok, Vám bude v Tichej doline trvať 3:30 hod a prejdete takto 12 kilometrov. Pozdĺž cesty je niekoľko odpočívadiel. Z Liptovského košiara 2 hodiny žltou značkou množstvom jemne stúpajúcich serpentín do Suchého sedla a na Kasprov vrch, ktorý leží v jeho tesnej blízkosti.

Tip: V prípade, že si chcete túru zefektívniť, po rázcestie Liptovského košiara je možné ísť na bicykli, nakoľko tu vedie oficiálna cyklotrasa Tichou dolinou.

Túra plná samoty a pokojných kriviek Západných Tatier.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.