Výbava na hory

Ultraľahká bunda Montane

Hľadáte nepremokavú bundu odolnú voči vetru s malou hmotnosťou? A k tomu by mala byť ešte aj dobre priedušná? Nie je to jednoduchá úloha, pokiaľ sa chcete dostať ešte aj pod 300 gramov.

My sme takú hľadali a našli sme Minimus Mountain Jacket od firmy Montane.
Vetrovka je vyrobená z dnes trendového materiálu PERTEX Shield +. Má dve postranné vrecká, jedno hrudné, rozumnú kapucňu. Jej hmotnosť vo veľkosti M je 232g. Dodávané veľkosti: S, M, L, XL, XXL.

Napriek tomu že výrobcovi išlo o nízku hmotnosť, vetrovka má všetko, čo do hôr potrebujete.

Vetrovka je tenká, pri našich testoch ale vydržala vietor, dažde, rovnako obhájila aj priedušnosť pri behu.  Vhodná je pre všetky horské športy ako ochranná bunda, samozrejme s výnimkou náročnej záťaže pri lezení, kedy by škrabance tenký materiál nemuseli ustáť. Beh, skialpinizmus, turistika sú isto aktivity, kde je táto vetrovka doma.
Hmotnostne porovnateľné bundy sú väčšinou vetruodolné, nie však vodovzdorné (vodu prepustia).

PERTEX Shield plus : 53g/m² neprepúšťa vodu do úrovne minimálne 20,000mm. Minimálna priepustnosť vodných pár je 25,000g/m²/25hrs .

Vetrovka sa vyrába aj v dámskom prevedení. Pokiaľ by ste chceli na hmotnosti ešte viac ušetrit, varianta Minimus Jacket váži 215g. Je oproti Minimus Mountain Jacket ochudobnená o bočné vrecká. Ešte ľahším modelom je pol-zipsový  143-gramový Minimus Smock.

Orientačná cena: 160 EUR.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *