Aktuality

V horách a naboso

Pre niekoho je chôdza na boso trend, pre iného štýl, no a pre niekoho je to hlboké presvedčenie.

Najprv chcel na túre spomaliť kvôli priateľke, tak sa počas túry vyzul a kráčal naboso. No a neskôr odbehol 36-kilometrový Psotkov memoriál – tiež naboso.

Dvakrát mu ukradli lezečky, tak liezol …. naboso. Naboso vyliezol na Gerlach, Lomničák, ale i Motykovu cestu na Širokú vežu (V UIAA). Lezečky považuje za umelú pomôcku a tvrdí, že vďaka lezeniu bez lezečiek dokázal viac v náročných cestách, ktoré vyliezol dokonca on sight a free solo, čo v lezeckej terminológii znamená, že bez predchádzajúceho preskúmania cesty vyliezol cestu, a to dokonca free solo – teda sám a bez istenia.

Stručne a úsporne

Jeho životnou filozofiou je heslo „Stručne  a úsporne„. Komfort po obutí prirovnáva k saune. Tvrdí, že bosý človek je menej chorý. Je členom hudobnej skupiny RASDALMAN a klubu BEZ VEKU.

O lezení naboso, chôdzi naboso, behu naboso a živote sa rozprával Rasťo Hatiar s Rasťom Daleckým. Užite si príjemný rozhovor 🙂

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *