Aktuality

Vianoce vo Vysokých Tatrách budú tento rok 9 dní

Vianoce vo Vysokých Tatrách budú tento rok plné rozprávok, hudby, ľudových tradícií, folklóru a zábavy. Región Vysoké Tatry od 23.decembra do 31.decembra pripravil event, aký Tatry ešte nemali. Počas 9 dní sa uskutoční 10 rôznych podujatí na 5 miestach.

Počas 9 dní si budú môcť dovolenkári ale aj domáci návštevníci vybrať z veľkého počtu podujatí. Každé z nich je niečím špecifické a jedinečné. Súčasťou Tatranských Vianoc bude aj charitatívna zbierka pre deti , ktoré trpia rakovinou.  30.decembra Ján Mokoš, predseda predstavenstva Regiónu Vysoké Tatry  osobne odovzdá v Grand Hoteli Bellevue celkovú vyzbieranú sumu nadácii Dobrý Anjel,“ povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu.

Prvé podujatie odštartuje šnúru Tatranských Vianoc už 23.decembra v obci Štrba pod názvom „Otváranie dverí Vianoc podtatranských“.  V zasneženom centre obce sa predstavia  folklórne súbory, cirkevné spevokoly a hosťom večera bude herečka a  speváčka Mája Velšicová.

Na Štedrý večer vystúpi v reštaurácii High Tatras v  AquaCity Poprad so svojím vianočným koncertom Robo Papp, ktorý zaspieva  vianočné melódie.

Na Štefana, 26.decembra, bude pre všetkých návštevníkov v amfiteátri na Štrbskom Plese priamo pod holým nebom Ekumenická vianočná bohoslužba.

„Čarovné Vianoce s rozprávkami a ľudovými tradíciami“ je názov podujatia, ktoré sa uskutoční 27.decembra na Štrbskom Plese. Povozy s ľudovou hudbou, rozprávkové kráľovstvo a detské predstavenia v Hoteli FIS doplní ešte otvorenie vianočných trhov priamo pod skokanskými mostíkmi.

Živé soby, fotenie s Mikulášom, jazda na koči do historického centra Spišskej soboty, horúci punč, pečené gaštany a k tomu koncert hudobnej skupiny Free Voices,  huslistu Filipa Jančíka a charitatívna zbierka. Takýto bude 28.december v AquaCity Poprad.

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica ožije v sobotu 29.decembra popoludní, kedy sa priamo pri lanovke o zábavu postará skupina Vidiek so svojim osvedčenými hitmi ako Vidiečan, Ó Maňo či Keď je 7 zapnem rádio. Pred skupinou Vidiek sa na pódiu predstaví DJ Different a predkapela Zlesapočujem.

V nedeľu 30.decembra v kongresovej sále  Grand Hotela Bellevue odspievajú svoj vianočný koncert „Exclusive“  charizmatická speváčka a líderka  projektu AMERICAN DIVAS  Natascha Wright a spevák, klavirista a skladateľ  Alfred Mccrary, ktorý spieval spolu s Michaelom Jacksonom v skladbách You Are Not Alone, Earth Song, I Will Be There a We Are The World.

Posledný deň v roku bude plný hudby, zábavy a tanca. Počas dňa sa budú môcť návštevníci zabaviť na „Predsilvestrovskom jašení na svahu“ v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese kde sa o zábavu postarajú DJ, ktorí budú mať svoje mixážne pulty priamo na svahu na ratrakoch. Šampanské v bazénoch, laserová show a natáčanie nového videoklipu DJ Ega, takéto budú posledné hodiny roka 2012 v AquaCity Poprad.

Všetky podujatia v rámci Tatranských Vianoc sú bezplatné a určené pre širokú verejnosť. Koncerty, ktoré sa ale uskutočnia v kongresových sálach majú obmedzené kapacitu 350 ľudí. Ide o koncert Free Voices a Filipa Jančíka v AquaCity Poprad  a Vianočný koncert „Exclusive“ v Grand Hoteli Bellevue.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *