Aktuality

Záver lyžiarskej sezóny 2022/23

Nadchádzajúci predĺžený víkend dá bodku za lyžiarskou sezónou 2022/23 v Jasnej aj vo Vysokých Tatrách.

V Jasnej, najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku, sa bude lyžovať na Liptove aj na Horehroní, teda v úsekoch Chopok – Priehyba a Chopok – Kosodrevina, kde je na zjazdovkách v priemere ešte pol metra snehu. V prevádzke budú v sobotu, nedeľu a v pondelok kabínkové lanovky v úsekoch Biela púť – Priehyba a Priehyba – Chopok, na južnej strane lanovky Krupová – Kosodrevina a Kosodrevina – Chopok. Po predĺženom víkende budú lanovky v Jasnej v prevádzke iba počas víkendov.  

V Lomnickom sedle vo Vysokých Tatrách je na zjazdovke ešte meter a pol snehu, v prevádzke budú počas predĺženého víkendu lanovky v úsekoch Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso a lanovka do Lomnického sedla. Pre peších návštevníkov bude v prevádzke aj pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok a lanovka Solisko Expres na Štrbskom Plese. Počas Tatranskej májovky si môžu návštevníci okrem jarnej lyžovačky, výletov lanovkami či ochutnávky tatranskej gastronómie vyskúšať aj jazdu na horských kárach na 3km trati z medzistanice Štart do Tatranskej Lomnice.

Po predĺženom víkende budú lanovky v Tatranskej Lomnici v jarnej údržbe od 9. do 19.mája, na Štrbskom Plese bude lanovka Solisko Expres v prevádzke počas víkendov. Pozemná lanovka na Hrebienok bude naďalej v dennej prevádzke.

Aktuálne informácie nájde verejnosť na weboch www.jasna.sk  a www.vt.sk .

V Jasnej štartovala lyžiarska sezóna 3.decembra 2022, vo Vysokých Tatrách 10.decembra na Štrbskom Plese a 17.decembra v Tatranskej Lomnici.

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *