Aktuality

Americký Wall Street Journal píše o Tatrách

17. júla vydal americký Wall Street Journal článok s názvom "Great Lakes Around the World"" – Najúžasnejšie jazerá sveta, kde dáva do pozornosti 5 jazier, ktoré sa oplatí vidieť. Hneď prvé, ktorému sa článok venuje, je pleso Morské Oko. Skrytý klenot – s týmto označením zažína opis plesa a prostredia Morského Oka.

Morské oko je najväčším plesom na území Vysokých Tatier.

Dostupné je asfaltovou cestou z Lysej Poľany – hraničného prechodu medzi Slovenskom a Poľskom. Začiatok túry je z parkoviska Palenica Białczańska. Červenou značkou z parkoviska dosiahnete pleso Morské Oko, respektíve chatu pri plese za 2hod 50min. Z Morského Oka je možné vystúpiť na Rysy, ktoré sú zároveň najvyšším vrcholom poľských Tatier.

Z Morského Oka vidieť nunatak Mních.

Ďalšie jazerá, ktorým sa WSJ venuje sú Lake Powell v Arizone, Lake Nakuru v Keni, Lake Lucerne vo Švajčiarsku, Lake Saimaa blízko fínskeho mesta Helsinki.

Článok si môžete prečítať tu: http://online.wsj.com/articles/great-lakes-around-the-world-1405509454.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *