Aktuality

Ekologická karta na zľavy v Tatrách

Až 50 druhov zliav v 130-tich ubytovacích zariadeniach po celých Vysokých Tatrách je návod ako v Tatrách ušetriť. A šetrí sa hneď na dvoch stranách – na strane dovolenkára, ale tiež na strane prírody. Postačí sa ubytovať vo Vysokých Tatrách a využívať zľavy na atrakcie regiónu s tzv. Tatry Card.

 Celé tajomstvo je skryté v jednej karte s názvom Tatry Card Po prvý krát si mohli jej predchodkyňu vyskúšať dovolenkári už v zime 2010/2011. Do svojej tretej sezóny karta vstupuje v novom šate a s novými lepšími zľavami. Najatraktívnejšie a najvyužívanejšie sú zľavy na skipasy a do aquaparkov. Až 70% návštevníkov Tatier si kupuje zľavnené skipasy, ku ktorým sa dostane práve vďaka Tatry Card.. Čísla jednoznačne potvrdzujú, že Tatry si získali lyžiarskych priaznivcov a investície posledných rokov ich zaslúžene katapultovali na druhú priečku medzi lyžiarskymi destináciami Slovenska. Veď len minuloročný nárast počtu lyžiarov v Tatranskej Lomnici bol 25%-ný.

 Ako sa dostať k zľavám na Tatry Card.? Veľmi jednoducho. Personifikovanú Tatry Card. získa bezplatne každý kto sa ubytujete aspoň na 2 noci v jednom zo 130-tich partnerských ubytovacích zariadení v regióne Vysoké Tatry a zakúpi si pobytový balík, ktorý Tatry Card. obsahuje.  

„Teší ma, že máme k 20.1.2013 vystavených už 5 901 kariet a ešte viac pozitívny rastový trend, nakoľko ich je dokonca o tisíc viac ako za rovnaké obdobie minulého roku,“ nadšene povedala Lenka Maťašovská výkonná riaditeľka oblastnej organizácie Región Vysoké Tatry (OOCR VT). Štatistiky potvrdili, že v celej prvej zimnej sezóne karty sa ich vystavilo 9 040.

Celý minulý rok sa uzavrel pri počte 19 tisíc kusov kariet. OOCR VT verí, že hranicu dvadsiatich tisícok kariet tento rok hravo prekročí. Veď atraktívna zľava do 30% na skipasy a na relax v aquaparku sú silným motívom dovolenkovať v Tatrách aj s kartou. Okrem spomenutých zliav karta ponúka dokopy až 50 druhov zliav od 10 až do 50%.

 A prečo karta šetrí hneď dva krát?

 Jej tvorcovia mysleli na ekológiu, použitý papier je ekologickejší a snažili sa tiež naplno využiť formulár, na ktorom sa nachádza predtlačená Tatry Card.. Pre porovnanie sa doteraz po vytlačení údajov klienta a čiarového kódu na kartu zvyšných 90% percent formuláru znehodnotilo. Po novom sa polovica tlačiva využíva ako odtrhávacia mapa regiónu a zvyšok ako podpisový protokol pre hosťa, ktorý sa doteraz tlačil na samostatný papier.

 „Mapu s vyznačenými atrakciami hostia veľmi oceňujú, keďže je výdatnou pomocou pri spoznávaní a orientácii sa v našom krásnom regióne,“ dodala Maťašovská.

Využívanie karty je zároveň kontrolným mechanizmom pre jednotlivé samosprávy. Každá ubytovateľom vystavená karta je súčasne oficiálne vedená v domovej knihe a je za jej majiteľa odvedená daň z ubytovania. Týmto karta legalizuje ubytovanie a diskvalifikuje čiernych ubytovateľov…

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *