Aktuality

Vysoké Tatry v hlavnom meste

Už tento štvrtok sa Bratislava stane hlavným mestom cestovného ruchu vďaka medzinárodnému veľtrhu ITF Slovakiatour 24. – 27.1.2013. Vysoké Tatry ani tento krát v Bratislave nemôžu chýbať. Po mnohých rokoch sa však budú prezentovať v samostatnom stánku až na 52 m2. Čím Tatranci lákajú lyžiarov a čo chystajú na leto? Nielen toto sa dozvie každý kto navštívi atraktívnu expozíciu najmenších veľhôr sveta.

Úvod zimnej sezóny bol v Tatrách rekordný. Rovnako aj vývoj zimných rezervácií navráva, že Tatranci by dobre našliapnutú sezónu mohli pretaviť do úspešnej zimy. Tatrám významne pomáhajú zvyšovať návštevnosť v zime investície do infraštruktúry, ktoré už niekoľko rokov plynú do tatranského regiónu. V lete sú zase Tatry z pohľadu dlhodobých štatistík suverénne najnavštevovanejšou destináciou na Slovensku. Kvalita služieb v regióne sa výrazne zlepšila.
Po mnohých rokoch sa postupne stále lepšie darí Vysoké Tatry prezentovať už ako komplexnú celoročnú destináciu a to najmä vďaka aktivitám oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Počas veľtrhu ITF Slovakiatour sa pomyselne Tatry prenesú do Bratislavy. Expozícia Vysoké Tatry bude 24. – 27.1.2013 umiestnená v Hale B2 pod číslom 403.

Prezentovať sa budeme spoločne, jednotnými propagačnými materiálmi, vydali sme informačnú brožúru, v ktorej naši potenciálni návštevníci  nájdu aj zoznam všetkých ubytovacích zariadení zapojených do atraktívneho systému zliav Tatry Card. Celý stánok bude ladený v našich korporátnych farbách ako jednotná destinácia,“ povedala Lenka Maťašovská výkonná riaditeľka oblastnej organizácie Región Vysoké Tatry (OOCR VT).

OOCR VT sa nespolieha len na marketing, ale silne vplýva aj na dodržiavanie kvality služieb poskytovaných v našich horách. Projekt kontrolovania kvality gastronomických prevádzok, ktorý nedávno potvrdil pripravenosť Tatrancov na sezónu bol síce prvým, ale rozhodne nie ojedinelým projektom tohto charakteru ako potvrdila výkonná riaditeľka oblastnej organizácie.

„Ochutnávka“ Tatier sa v Bratislave začína už tento štvrtok…

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *