Aktuality

Zmeny na tatranských železniciach

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. oznámila opätovné zavedenie samoobslužného výpravného systému na tratiach Tatranských elektrických železníc (TEŽ) a Ozubnicovej železnici (OŽ). Od januára zároveň bude tento tarifný systém používať jednotný názov Tatranské elektrické železnice (TEŽ).

Vlaky nebudú sprevádzané vlakovým personálom. Cestujúci nastúpi do vlakov s už vopred zakúpeným cestovným lístkom, ktorý je  povinný bezprostredne po nástupe do vlaku označiť v označovači. 
Cestovný lístok si cestujúci zakúpi vo všetkých predajných miestach ZSSK v rámci Slovenska, v stacionárnych automatoch a u zmluvných predajcov. Cestovný lístok je možné kúpiť cez internet s 5 % zľavou. Výnimkou je tarifný bod Tatranský Lieskovec, kde bude zabezpečený doplnkový predaj cestovných lístkov rušňovodičom. Zákazník bez platného cestovného lístka zaplatí okrem cestovného aj prirážku vyššiu (30 EUR).

Dôvodom zavedenia samoobslužného výpravného systému je jednotný systém vypravenia cestujúcich a zníženie finančných nákladov ZSSK.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *