Aktuality

Tatranské Vianoce obdarovali deti

Tatranské Vianoce boli tento rok mimoriadne štedré. Počas vianočných koncertov vo Vysokých Tatrách a Poprade sa pre nadáciu Dobrý Anjel, ktorá pomáha najmä deťom, trpiacim zákernými chorobami, vyzbieralo 1 608 €. Celú sumu 30.12.2012 „anjelom“ odovzdal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, Ján Mokoš.

Počas 9 dní spojených s tatranskými Vianocami sa pod štítmi našich veľhôr uskutočnilo až 10 rôznych podujatí na celkovo 5 miestach. Štedré boli najmä posledné tri podujatia, na ktorých sa realizovala zbierka pre nadáciu Dobrý Anjel.

Zbierka prebiehala 28.12. na koncerte hudobnej skupiny Free Voices v popradskom aquaparku, ako aj v nedeľu 30.12. v kongresovej sále Grand Hotela Bellevue počas koncertu „Exclusive“. Práve druhý spomenutý bol tou správnou bodkou za vianočným obdarovávaním. Repertoár koncertu tvorili najväčšie svetové hity, svetoznáme balady, vianočné piesne z celého sveta, koledy a gospelové piesne. Tie zazneli z úst charizmatickej speváčky a líderky  projektu AMERICAN DIVAS Nataschi Wright a speváka, klaviristu a skladateľa Alfreda McCrary, ktorý spieval v minulosti aj spolu s Michaelom Jacksonom.

Vstupné na koncerty bolo dobrovoľné a mimoriadnu vianočnú atmosféru podčiarkla aj štedrosť jednotlivých darcov. Poukaz s vyzbieranou sumou 1 608 € odovzdali na záverečnom koncerte predseda predstavenstva OOCR Ján Mokoš spolu s výkonnou riaditeľkou Lenkou Maťašovskou riaditeľovi nadácie Dobrý Anjel. „Práve v tomto vianočnom čase je pre mňa ešte emotívnejšie, že môžeme posunúť takúto krásnu sumu deťom, ktoré našu pomoc veľmi potrebujú,“ povedal po koncerte Ján Mokoš.

Tatranské Vianoce boli dôstojným záverom ďalšieho úspešného roku pre tunajší cestovný ruch, ako aj výborným štartom hlavnej lyžiarskej sezóny v našich veľhorách.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *