Aktuality

Lomnické sedlo je spustené!

Výdatné sneženie pomohlo spustiť najdlhšiu zjazdovku na Slovensku. 5, 5 kilometrová zjazdovka z Lomnického sedla do Tatranskej Lomnice je oddnes 30. januára 2013 sprístupnená pre všetkých lyžiarov! Dlhoočakávaná prevádzka najstrmšej zjazdovky sa dočkala svojho otvorenia. Lyžiari si tak môžu vyskúšať zmodernizovanú pohodlnú koženú sedačku práve do „sedla“. V Lomnickom sedle je momentálne 110 cm prírodného snehu a podmienky na lyžovanie sú na svahu veľmi dobré.

To, načo sa všetci nadšenci zimného športu tešia už od spustenia sezóny sa stalo konečne skutočnosťou. Najvyššie položená zjazdovka (2 190 m.n.m) s najkrajšími výhľadmi, kde sa lyžuje výlučne na prírodnom snehu sa dočkala svojej tohtoročnej premiéry. Uvedením Lomnického sedla do prevádzky sa tak skompletizoval počet otvorených zjazdoviek. V stredisku Tatranská Lomnica sa lyžuje na vyše 10 kilometroch perfektne upravených tratí. Lyžovačku vo Vysokých Tatrách si klienti užívajú spolu na 21 kilometroch aj v strediskách v Starom Smokovci a na Štrbskom Plese. Prvá časť zimnej sezóny dopadla veľmi dobre, lyžovalo sa najmä na technickom snehu.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *