Aktuality

Medvedie dni – veľa radosti a zážitkov pre detských návštevníkov Vysokých Tatier

Tiché, radostné a edukatívne. Presne také budú Medvedie dni na Hrebienku, 14. ročník tradičného rodinného festivalu v srdci Vysokých Tatier. 

Hrebienok, ktorý je v zime domovom Tatranského ľadového dómu, privíta cez víkend netradičný festival medveďov v novom formáte, ktorý mal svoju premiéru v roku 2019. Deti sa môžu tešiť na 2 dni plné medvedej zábavy a skvelej atmosféry  v unikátnom prostredí Vysokých Tatier. „Tento rok budú Medvedie dni na Hrebienku o kúsok iné, o kúsok tichšie. Keďže chceme spoločne o prírode nielen rozprávať, ale zároveň aj ukázať, že nám na jej ochrane záleží, budú Medvedie dni v špeciálnom – tichšom režime. Veríme, že deťom i rodičom sa to bude páčiť spolu so zaujímavým edukačným programom, tichými vystúpeniami, rôznymi eko atrakciami, hrami a súťažami,“ informoval Lukáš Brodanský, manažér horského strediska Vysoké Tatry. 

Na Medvedích dňoch sa deti dozvedia veľa zaujímavého o práci horských záchranárov, horských nosičov, na vlastných pleciach si budú môcť deti aj rodičia vyskúšať pravú nosičskú krošňu. Zaujímavé rozprávanie a spoznávanie prírody prostredníctvom lesnej pedagogiky predstaví Správa Tatranského národného parku, unikátny projekt sprievodcu náučnými chodníkmi uvedie Lesmír, o živote tatranských svišťov príde medzi deti porozprávať svišťológ Pavol Ballo.  

V sprievodnom programe sa predstavia Dano Heriban, slovenský perkusionista peruánskeho pôvodu Eddy Portella s muzikoterapiou, so zábavnými detskými piesňami malinyJam, so spevom, tancom a detskou zábavou – Usmievanka, malých aj veľkých roztancuje zábavná Tani Tani s Nely, vystúpia aj Haliganda, Fidlikanti, predstavenie si pripravilo aj Divadlo Actores Rožňava.  

Milou tradíciou počas uplynulých ročníkov sa stalo, že každé dieťa, ktoré si donesie na Hrebienok svojho plyšového medvedíka, dostane darček. Táto tradícia bude dodržaná aj v tomto roku. Medvedie dni sa konajú za každého počasia.  

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *