Aktuality

Najúspešnejšie video o horskom stredisku Vysoké Tatry oslavuje 10 rokov

Medzinárodný deň šťastia si vo Vysokých Tatrách pripomenuli štýlovo. Priamo na Lomnickom štíte sa presne po 10 rokoch stretli hlavní aktéri slovenskej verzie videoklipu k pesničke Happy od Pharela Williamsa.

Zapojenie sa do celosvetovej výzvy a natočenie tatranskej verzie videoklipu k svetovému hitu vzniklo úplne spontánne a marketingový tím z horského strediska Vysoké Tatry ho v roku 2014 vytvoril za 48 hodín. „Využili sme fakt, že v tom čase sme v stredisku nahrávali kampaňové video na ďalšiu sezónu. Keďže sme videli, že popri tom sa spustila Happy – mánia s točením klipov, povedali sme si, že to využijeme. Myšlienka bola, že každý komparzista niečo zatancuje a podarilo sa. Dnes je to s prehľadom naše najúspešnejšie promo video vôbec,“ vysvetlil obchodný a marketingový manažér Lukáš Brodanský. 

10. výročie oslávili tortou

Hlavnou hviezdou videa bola Michaela, ktorá sa na terase na Lomnickom štíte predviedla tancom v plavkách a lyžiarskej prilbe. Po 10 rokoch sa na Lomničák vrátila opäť a priniesla so sebou obraz, ktorý vytvorila a ktorý bude súčasťou výzdoby interiéru kaviarne Dedo na Lomnickom štíte. „Začala som sa venovať umeniu a rozdávať šťastie ďalej. Takže ma to motivuje po celú dobu. Priniesla som obraz slnečných hodín, ktoré symbolizujú, že človek má stále čas na zmenu. Práve tu na Lomnickom štíte má človek možnosť pozrieť sa na život s nadhľadom a uvedomiť si, že môže byť šťastný v každej chvíli,“ vysvetlila svoj recept Michaela. 

Práve tu na Lomnickom štíte má človek možnosť pozrieť sa na život s nadhľadom a uvedomiť si, že môže byť šťastný v každej chvíli.

Michaela
Michaela vtedy a dnes
Michaela vtedy a dnes

Videoklip Happy – We are from High Tatras, Slovakia má dnes na platforme Youtube neuveriteľných 7,5 milióna zhliadnutí a je suverénne najúspešnejšou verziou spomedzi všetkých, ktoré vo svete vznikli. V poradí druhá najpopulárnejšia verzia vznikla v Paríži a dnes sa môže pochváliť 3,5 mil. videní.

Hlavní aktéri Happy z Tatier
Hlavní aktéri Happy z Tatier

Návštevnosť Vysokých Tatier v porovnaní s rokom 2014 významne narástla. Je to najmä vďaka zahraničnej klientele, pri ktorej registrujeme v porovnaní s rokom 2014 zhruba 20-30% nárast. Veríme, že práve množstvo energie, ktorú sme venovali do oslovenia zahraničných trhov – vrátane tohto klipu Happy, pomohli Tatrám a zaslúžili sa o ich dobré meno a väčší záujem zahraničných hostí,“ uzavrel Brodanský.

Obraz od Michaely zostane na Lomnickom štíte
Obraz od Michaely zostane na Lomnickom štíte

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *