Aktuality

Novinky v predaji lístkov vo Vysokých Tatrách

V systéme TEŽ a OŽ sa zavádza nová forma univerzálneho jednodňového cestovného lístka, spúšťa sa doplnkový predaj lístkov u rušňovodiča

BRATISLAVA (16. október 2013) – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) rozširuje predaj cestovných lístkov vo Vysokých Tatrách na Tatranských elektrických železniciach (TEŽ) a Ozubnicovej železnici (OŽ). Od 15. októbra 2013 si cestujúci môže kúpiť novú formu cestovného lístka – jednodňový sieťový cestovný lístok vo forme blokového cestovného lístka. Novinkou je predaj jednodňového sieťového cestovného lístka aj u rušňovodiča vo všetkých vlakoch TEŽ a OŽ.

Nová forma cestovného lístka
 Od 15. októbra 2013 sa jednodňový sieťový cestovný lístok predáva aj v novej forme ako blokový cestovný lístok –
 Cena tohto lístka v novej forme zostáva rovnaká – obyčajný v hodnote 4 EUR alebo zľavnený za 2 EUR*
 Blokový cestovný lístok je predtlačená forma cestovných lístkov, podobne ako sa používa u dopravcov MHD bez uvedenia ich konkrétnej platnosti, a to časovej a traťovej.
 Cestujúci si ho môžu kúpiť bez uvedenia dátumu svojej cesty.
 Lístok začne platiť od okamihu označenia vo vlaku na TEŽ a OŽ.
 Okrem toho naďalej je možné používať iné typy jednorazových lístkov, ktoré boli predávané blokovou formou (za 0,25 centov, 0,50 centov, 1,00 EUR a 2,00 EUR).

Predaj všetkých blokových cestovných lístkov (jednorazových aj časových) bude naďalej zabezpečený prostredníctvom osobných pokladníc ZSSK a prostredníctvom zmluvných predajcov.

Od 15. októbra 2013 si cestujúci môže kúpiť jeden typ cestovného lístka aj u rušňovodiča.
 Rušňovodič bude predávať len jednodňový sieťový cestovný lístok v blokovej forme (obyčajný v hodnote 4 EUR alebo zľavnený za 2 EUR*)
 Lístok si možno kúpiť u rušňovodiča v čase pobytu vlaku na všetkých staniciach a zastávkach na tratiach TEŽ a OŽ.
 Predaj rušňovodičom je len DOPLNKOVÝ PREDAJ v mimoriadnych prípadoch, keď si cestujúci nedokáže naplniť stále platnú povinnosť zaobstarať si cestovný lístok pred nástupom do vlaku.

*Nárok na zľavnený jednodňový celosieťový lístok si môžu uplatniť deti od 6 do 15 rokov, cestujúci vo veku nad 70 rokov, držitelia preukazov ŤZP, ŤZP – S, držitelia preukazov JUNIOR RAILPLUS EURO <26, KLASIK RAILPLUS, SENIOR RAILPLUS. Zľavnené cestovné zaplatí cestujúci aj za prepravu psa.

Na TEŽ je zavedený samoobslužný výpravný systém, lístky sú dostupné v 10 pokladniciach obsluhovaných personálom ZSSK (alebo ŽSR) a u približne 40 externých predajcov.
V rámci TEŽ je 22 zastávok a staníc.
Informácie o predajných miestach ZSSK sú zverejnené na webe ZSSK: http://www.slovakrail.sk/sk/sluzby/sluzby-na-stanici/predajne-miesta-pokladnice.html
http://www.slovakrail.sk/uploads/tx_main/2012/12/17/tez_bcl_2012_09_01.pdf
http://www.slovakrail.sk/uploads/tx_main/2012/12/17/tez_oz_mapa.pdf

Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom získajú cestujúci na čísle Kontaktného centra 18 188, pri volaniach zo zahraničia +421 2448 58 188, ktoré má nepretržitú prevádzku, v zákazníckych centrách ZSSK, v osobných pokladniciach ZSSK, na emailovej adrese: info@slovakrail.sk alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk alebo www.facebook.com/slovakrail

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *