Aktuality

Tatry, hory pre deti

Vysoké Tatry budú patriť deťom už od najbližšieho piatku. Pripravené sú divadelné predstavenia v Poprade, lampášový sprievod okolo Štrbského plesa, šport, tanec, autogramiády televíznych hviezd aj špičkových športových osobností, olympionikov. Pre všetky deťúrence aj ich rodičov je tu golfová akadémia vo Veľkej Lomnici. Pre plavcov aj neplavcov bude v popradskom akvaparku najväčšie stretnutie pirátov a veteránka Tatranská Kométa prevezie všetkých malých aj veľkých nadšencov historickej električky. Počas podujatí venovaných deťom, bude na našom najvyššie položenom prírodnom „ihrisku“ určite veselo.

Posledné májové dni aj tie prvé júnové budú vo Vysokých Tatrách patriť deťom. Či už to bude v podhorí, alebo vysoko v horách.

„Program spojený s Medzinárodným dňom detí sme v Tatrách pretavili do niekoľkých dní nabitých atraktivitami. Hneď v piatok ráno 30.mája je pre detičky z materských a základných škôl v Poprade pripravené divadelné predstavenie PYŠNÁ PRINCEZNÁ a pred zotmením okrem hviezd budú žiariť aj svetielka počas lampášikového sprievodu okolo Štrbského plesa. Víkend na Štrbskom Plese bude v znamení športu aj tanca. No a detská sa určite potešia aj sobotným autogramiádam športových hviezd akými sú lyžiar Adam Žampa, strelkyňa Zuzana Štefečeková, bežec na lyžiach Martin Bajčičách či akrobatická lyžiarka Natália Šlepecká, ktorým budú určite nielen sekundovať osobnosti z televízie JOJ. Predstaví sa aj víťaz speváckej súťaže X Faktor, „pleso“ neobíde ani známy Jaro Slávik či božská Sisa Sklovská. V našom päťdňovom detskom maratóne zábavy si nájde pre seba niečo naozaj každý“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Golf je skôr športom dospelých, ale v sobotu vo Veľkej Lomnici vyskúšajú palice a loptičky odpaľovať aj najmenší a to pod dozorom profesionálneho trénera počas golfovej akadémie. A naviac v tento deň sa deti zvezú lanovkou na Solisko len za symbolické euro

Veľký detský deň bude v nedeľu 1.6.2014. „Drobce“, ktoré milujú vodu nemôžu chýbať na najväčšom stretnutí pirátov v popradskom AquaCity. Vstup bude len za euro, ale program bude „nadupaný“. Príde Jack Sparrow, lietajúce ryby, o zábavu sa postará balónová show aj voľba kráľa a kráľovnej pirátov, pirátsky karneval, či pirátska fiesta. Všetky deti, malé, veľké aj tie dospelé sa prvého môžu zviesť aj historickou krásavicou Tatranskou Kométou.

„V Meste Vysoké Tatry sme pre deti pripravili v Novom Smokovci a v Tatranskej Lomnici „nedeľu v kine“ s premietaním filmov, v pondelok to budú divadelné vystúpenia. V utorok dopoludnia sa deti v Dolnom Smokovci vybláznia počas veľkého súťažno-zábavného zápolenia vo vedomostných, športových i netradičných disciplínach“, doplnil Ján Mokoš, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Veľké tatranské ihrisko chystá pre deti v pondelok 2.6. v Poprade tvorivé dielne pod dohľadom skúsených pedagógov a v divadelnej sále bude zadarmo premietanie známej rodinnej komédie.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *