Sedlo pod Ostrvou (Ostrva)

Kondičná náročnosť:Stredná
Technická náročnosť:Ľahká
Túra vhodná pre kočík:nie
Obdobie:celoročná
Najvyššia dosiahnutá nadmorská výška:2 050 m n.m.
Trvanie:celodenná, ↑↓ celkom 6:40 hod.
Dĺžka trasy:↑ 8 km, ↓ 11 km"
Prevýšenie:↑ 950 m, ↓ 1 200 m
Túra pre deti od:12 rokov
Sedlo pod Ostrvou (Ostrva) - informácie o túre

Súvisiaca dolina: Mengusovská dolina a Zlomisková dolina


Nezabudnite na poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby!

Štrbské Pleso (1 350 m n.m.) – Chata pri Popradskom plese (1 500 m n.m.) – Sedlo pod Ostrvou (1 966 m n.m.) – Sliezsky dom (1 670 m n.m.) – Tatranská Polianka (1 005 m n.m.)

Na Popradské pleso ako pri túre na Chatu pri Popradskom plese. Odtiaľ červeným chodníkom severnou stranou okolo Popradského plesa na východ a systémom serpentín hodinu do Sedla pod Ostrvou.

Samotný vrchol Ostrvy nie je oficiálne turisticky dostupný, hoc leží v tesnej blízkosti sedla.

Zo sedla sa chodník položí a temer vo vrstevnici prechádza okolo Klina cez Štôlsku dolinu, okolo Končistej do Batizovskej doliny, kde stretávame prvé rázcestie, odkiaľ je možné zostúpiť žltou značkou do Vyšných Hágov.

Výhodnejšie je pokračovať ku Batizovskému plesu (zo sedla pod Ostrvou 1:45). Z Plesa pokračovaním červenou značkou až na Sliezsky dom 1 hod. a odtiaľ dole do Tatranskej Polianky.

Alternatíva: Pol hodiny od Batizovské plesa na rázcestí Pod Suchým vrchom odbočiť doprava na žltú značku a tou dole do Tatranskej Polianky.

Popisovaná trasa je časťou tatranskej magistrály.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.