Aktuality

Uzávera chodníka na Rysy z poľskej strany

Upozorňujeme turistov, aby pri plánovaní svojich túr počítali s uzáverou chodníka na Rysy z poľskej strany. Od 1. septembra je až do odvolania je červeno značená trasa v úseku Czarny Staw pod Rysami – vrchol Rysov v oboch smeroch zatvorená, okrem sobôt a nedieľ. Poľský TPN v tomto čase vykonáva renováciu chodníka, ktorá bude trvať asi 2-3 týždne. Doba uzávery je orientačná – vzhľadom na náročný terén, v ktorom renovácia prebieha.

Ak sa chystáte lokalitu navštíviť počas víkendu buďte obzvlášť opatrní. Na chodníku je veľa voľných skál a značenie chodníka v niektorých častiach nemusí byť viditeľné.

Turistický chodník zo slovenskej strany je otvorený až po vrchol bez obmedzení. Vzhľadom na súčasné a jesenné chladné počasie buďte na chodníkoch opatrní! Vo vyšších polohách sa môže vyskytovať námraza alebo snehová pokrývka.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *