Aktuality

Víkendová lyžovačka opäť otvorí horské strediská

Predĺžený víkend na horách bude ešte stále aj v znamení jarnej lyžovačky. Strediská vo Vysokých Tatrách aj v Jasnej majú v pláne prevádzku počas najbližších dvoch predĺžených víkendov (29.4. – 1.5. a 6.-8.5.) .

Vo Vysokých Tatrách budú počas najbližšieho predĺženého víkendu (sob-pon) v prevádzke zjazdovky na Štrbskom Plese a v Lomnickom sedle. „Na Štrbskom Plese budeme lyžovať na zjazdovkách Solisko a Furkotka, otvorená bude tiež zjazdovka v Lomnickom sedle. Okrem lyžiarov si na svoje určite prídu aj ostatní návštevníci a rodiny s deťmi, ktorým Májovka prinesie veľa zaujímavých aktivít,“ informoval Dušan Slavkovský, riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry. Hostia v Tatrách sa tak môžu tešiť na animácie a koncert pre najmenších s Usmievankou, jarné špeciality v reštauráciách, od 1.5. v prípade priaznivých podmienok aj zábavnú jazdu na horských kárach zo Štartu do Tatranskej Lomnice. Mimo uvedených predĺžených víkendov budú lanovky v Tatranskej Lomnici v jarnej údržbe až do 19.5., lanovka Solisko Expres na Štrbskom Plese bude až do 9.6. vo víkendovej prevádzke. Jediná lanovka, ktorá vo Vysokých Tatrách premáva denne, je pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok. 

V Jasnej bude jarná lyžovačka pripravená na severnej aj južnej strane Chopka. „Lyžovať budeme upravované trate Chopok – Priehyba a Chopok – Kosodrevina, ktoré budú obsluhovať kabínkové lanovky tak, aby sa na Chopok vedeli dostať lyžiari a peší návštevníci z Liptova aj Horehronia,“ informoval riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš. Lanovky v stredisku budú počas pracovných dní v jarnej údržbe, v máji budú v prevádzke počas víkendov a májových sviatkov.

Na otvorených zjazdovkách v Jasnej aj vo Vysokých Tatrách je od 30cm do 1,5m snehu. Lyžiari ako aj ostatní návštevníci horských stredísk môžu počas víkendov využiť ponuku ubytovania so skipasmi resp. lístkami na lanovky a vstupmi do vodných parkov (Tatralandia, Bešeňová) v cene pobytov. Okrem denných skipasov (VT od 27€, JAS od 29€) môžu lyžiari využiť predpredaj Šikovnej sezónky Premium 23/24, ktorá okrem jarnej lyžovačky v týchto strediskách a do 29.5. aj na ľadovci  Mӧlltaler Gletscher v Rakúsku, umožní lyžovať neobmedzene aj počas celej budúcej zimy vrátane ďalších stredísk TMR v Poľsku (Szczyrk), Českej republike (Špindlerův Mlýn, Ještěd) a Rakúsku (ľadovec Mӧlltaler Gletscher, Ankogel, Innsbruck Muttereralm). Viac informácií o aktuálnej ponuke nájde verejnosť na stránke gopass.travel.

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *