Aktuality

TIPY na školský výlet do Vysokých Tatier

Niet sa čo čudovať ak pani učiteľky alebo žiaci prídu s nápadom školského výletu do Vysokých Tatier. Tatry majú deťom čo povedať, či už v lete alebo zime, za dobrého počasia ale aj vtedy, keď Tatry kropí dážď.

Prinášame Vám niekoľko tipov na to, čo zažiť na školskom výlete vo Vysokých Tatrách:

Školský výlet a turistika v Tatrách

Túry sú samozrejme to prvé, čo človeka v spojení so školským výletom v Tatrách napadne. Nie každá je samozrejme vhodná. Kondíciu svojich detí poznáte najlepšie vy sami. Toto sú túry, ktorými v rámci školského výletu isto nič nepokazíte:

Majte na pamäti, že „karavána ide tak rýchlo ako najpomalšia ťava“ a pri plánovaní času výletu pre väčšiu skupinu myslite na dostatočnú časovú rezervu. Tu sa dozviete viac o turistike vo Vysokých tatrách.

Služby a atrakcie v Tatranských osadách

Múzeá, galérie, herne – to všetko je výborný sprievodný program aktívneho školského výletu, alebo „mokrým variantom“ vašich školských výletov do Tatier.

Doprava

Najvhodnejším spôsobom dopravy do Tatier je využitie železníc a to nie len z pohľadu ekológie. Východiskovými bodmi pre Vaše tatranské dobrodružstvá sú najčastejšie:

  • Starý Smokovec – najlepšie dostupný z Popradu Tatranskými elektrickými železnicami (TEŽ)
  • Tatranská Lomnica – dostupná z Popradu cez Starý Smokovec Tatranskými elektrickými železnicami (TEŽ), alebo motorovým vlakom cez Studený Potok (stanice a zastávky Studený Potok, Veľká Lomnica-Golf, Tatranská Lomnica zastávka)
  • Štrbské Pleso – opäť dostupné z TEŽ cez Starý Smokovec, alebo ozubnicovou železnicou zo Štrby cez Tatranskú Štrbu
Plán železničných spojení Vysokých Tatier. Autor: Krumpi – Vlastné dielo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84081265

Zabudli sme na niečo? Napíšte nám!

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *