Sedlo Prielom

Kondičná náročnosť:Ťažká
Technická náročnosť:Ťažká
Túra vhodná pre kočík:nie
Obdobie:letná
Najvyššia dosiahnutá nadmorská výška:2 288 m n.m.
Trvanie:celodenná, ↑↓ celkom 8:15 hod.
Dĺžka trasy:↑ 10 km, ↓ 8,5 km
Prevýšenie:↑ 1 300 m, ↓ 1 300 m
Túra pre deti od:12 rokov
Sedlo Prielom - informácie o túre

Súvisiaca dolina: Bielovodská dolina a Veľká Studená dolina 


Nezabudnite na poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby!

Starý Smokovec (990 m n.m.) – Hrebienok (1 285 m n.m.) – Zbojnícka chata (1 960 m n.m.) – Sedlo Prielom (2 288 m n.m.) – Sedlo Poľský hrebeň (2 200 m n.m.) – horský hotel Sliezsky dom (1 670 m n.m.) – Tatranská Polianka (1 005 m n.m.)

Zo Starého Smokovca cez Hrebienok na Zbojnícku chatu (viď popis chaty). Odtiaľ v pokračovaní modrej značky dnom doliny pod sedlo Prielom. Tu začína prudké stúpanie až do sedla Prielom.

Zo sedla na druhú stranu do Bielovodskej doliny úzkym žľabom zabezpečeným reťazami a kramlami. popod stenu Východnej Vysokej až na rázcestie nad Zamrznutým plesom pod Poľským hrebeňom. Odtiaľ na Poľský Hrebeň zelenou značkou. Z Prielomu na Poľský hrebeň asi 45 minút. Z Poľského hrebeňa dole na Sliezsky dom ako pri túre cez Poľský hrebeň.

Veľmi pekná prechodová túra zo Smokovca do Tatranskej Polianky. Prípadne sa zo Sliezskeho domu môžete vydať do Smokovcov. Uzavriete tak kompletne okruh okolo Slavkovského štítu a rázsochy Bradavice a Granátov.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.