Aktuality

Uvoľnenie opatrení prináša spustenie prevádzky lanoviek v Tatrách

Ako sme Vás informovali nedávno, poľský TPN prišiel s otvorením prvých dolín úplne zatvoreného tatranského národného parku na poľskej strane.

Na našej strane sa opatrenia začali uvoľňovať otvorením výdajných okienok na niektorých tatranských chatách, ktoré boli doposiaľ úplne uzavreté. Po Chate pod Soliskom a Chate pri Popradskom plese. nájdete okienka aj na Zbojníckej chate, Téryho chate, Sliezskom dome.

TMR avizuje osláviť sviatok práce spustením lanových dráh vo Vysokých Tatrách.

Tešíte sa na Tatry rovnako ako my? Myslite prosím na kopec Vašej energie na tatranských chodníkoch, pri výdajných okienkách, na parkoviskách i na lanovkách!

Aktuálna informácia TMR ku prevádzke lanoviek:

BEZPEČNÝ VÝLET LANOVKAMI

Už tento piatok 01.05.2020 pre vás spúšťame do prevádzky lanovky a vybrané služby v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso.

Sme radi, že vám konečne môžeme priniesť pozitívnu správu. Od piatku 1.5.2020 spúšťame letnú prevádzku lanoviek v našom stredisku. Vzhľadom na situáciu s COVID-19 bude prevádzka lanoviek síce za podmienky dodržiavania prísnych hygienických opatrení a pravidiel v súlade s usmerneniami odborníkov a v obmedzených dňoch, ale veríme, že to spolu zvládneme. Prosíme všetkých návštevníkov, aby rešpektovali všetky opatrenia v stredisku aj usmernenia obsluhujúceho personálu. Lístky na lanovky odporúčame nakupovať online na webe GOPASS.SK minimálne jeden deň pred návštevou strediska. Vyvezte sa lanovkami z karantény na vrcholky hôr, psychicky si oddýchnite a načerpajte nové sily na čerstvom vzduchu. 

Prosíme, aby ste sa pred návštevou strediska oboznámili s prevádzkovou dobou jednotlivých prevádzok a s nasledujúcimi pravidlami „bezpečného výletu lanovkami“ 
 


Aká bude prevádzka lanoviek v strediskách? 


Tatranská Lomnica – Skalnaté pleso

Denná prevádzka od 1.5.2020
8:30 – 16:10

Starý Smokovec – Hrebienok

Denná prevádzka od 1.5.2020
8:30 – 17:30

Štrbské Pleso – Solisko

Prevádzka iba počas víkendov
9:00 – 15:30


Nástup na lanovku a cesta lanovkou

* Lanovky v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso budú v prevádzke od 1.5.2020 podľa vyššie uvedenej prevádzkovej doby strediska. V Tatranskej Lomnici budú pre vás k dispozící lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso. V stredisku Starý Smokovec bude v prevádzke pozemná lanová dráha. Na Štrbskom Plese bude v prevádzke lanovka Solisko Expres len počas víkendov. Lanovka na Lomnický štít je z dôvodu technickej údržby mimo prevádzky. Predpoklad spustenia lanovky na Lomnický štít je 9.5.2020. Predpoklad spustenia lanovky do Lomnického sedla je v polovici júna. 

* Všetci naši zamestnanci budú riadne vybavení ochrannými prostriedkami (rúška, rukavice, ochranné sklá). 

* Lanovky prejdú vždy pred a po prevádzke kompletnou dezinfikáciou. 

* Vstup do lanoviek bude obmedzenovaný podľa prepravnej kapacity kabíniek/sedačiek následovne:

  • 4-miestná kabínková lanovka Štart – Skalnaté Pleso | maximálne 2 osoby
  • 15-miestná kabínková lanovka Štart – Skalnaté Pleso | maximálne 4 osoby
  • 130-miestná pozemná lanovka Starý Smokovec – Hrebienok | maximálne 8 osôb do jedného oddielu
  • 4-miestná sedačková lanovka Štrbské Pleso – Solisko | maxilmálne 2 osoby

* Pred každým turniketom na lanovku budu vytvorené koridory.

* Pred turniketmi prosíme o dodržiavanie minimálne 2m odstupov.

* Na začiatku každého nástupného bodu budú pripravené dezinfekčné prostriedky – prosíme o použite pred vstupom do lanovky.

Predaj lístkov na lanovku

* Preferujte prosím nákup lístkov vopred priamo cez www.gopass.travel. Lístok si nielen že zakúpite výhodnejšie ako na pokladni, ale vzhľadom k aktuálne situácií to bude pre vás bezpečnejší nákup.

* Pokladne a infocentrum bude v Tatranskej Lomnici premiestnené ku oranžovej 6-sedačkovej lanovke z bezpečnostných a preventívnych dôvodov. 

* Pokladne v stredisku Starý Smokovec a Štrbské Pleso zostávajú na pôvodom mieste. 

* Pred každou pokladňou a infocentrom budú vytvorené koridory.

* Pri čakaní v koridore prosíme dodržujte minimálne 2m odstupy podľa vyznačených miest. 

*. Pred každou pokladňou a infocentrom budú umiestnené dezinfekčné prostriedky – prosíme o dôkladné použitie.


Základné pokyny pre cestovanie lanovkami TMR – zdroj: vt.sk

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *